Preskočiť na obsah

Spišské folklórne slávnosti

Zverejnené 12.5.2023.

Kategória

SPIŠSKÉ FOLKLÓRNE SLÁVNOSTI / 24. – 25. JÚN. 2023 / SPIŠSKÉ PODHRADIE

Tento rok oslavujeme už 49. ročník našich obľúbených slávností a vy pri tom nemôžete chýbať! Uskutočnia sa 24. – 25. júna 2023 v krásnom prostredí Spišského salaša v Spišskom Podhradí.

Počas soboty sa Vám predstaví množstvo vynikajúcich kolektívov, sólistov spevákov, tanečníkov a inštrumentalistov z regiónu Spiš, pričom večer vyvrcholí programom, v ktorom budú účinkovať Nogaband, skupina kapelníka Michala Nogu, ktorá za svoj debutový album Stopy získala ocenenie Radio Head Awards za najlepší album roka 2020 v kategórii World Music / Folk a bodovala aj v medzinárodných albumových rebríčkoch, ŽSSK Ulijanky z Nitry a FS Čerhovčan z Bardejova. Nebude chýbať ani večerné pálenie vatry, jánske piesne a tancovačka pri muzike.

V nedeľu budú prebiehať programy, v ktorých sa predstavia DFS Kornička a Škrupinka z Trenčína, Folklórny súbor Ilosvai z Veľkej Idy, Júlia Kozáková s jej debutovým albumom Manuša, za ktorý získala taktiež ocenenie Radio Head Awards za najlepší album roka 2020 v kategórii World Music a mnoho ďalších.

Súčasťou festivalu budú aj divadelné predstavenia pre deti, tvorivé dielne a drotárske workshopy, školy tanca, spevu a výstava historických fotografií z tohto regiónu. Atmosféru krásneho prostredia s výhľadom na Spišský hrad doplní remeselná ulička plná majstrov svojho kumštu, gastro zóna, v ktorej si budete môcť vychutnať napr. aj obľúbené a známe podpecníky a iné lakocinky.

Hlavný organizátor festivalu je Spišské kultúrne centrum a knižnica v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického kraja, v úzkej spolupráci s partnermi mestom Spišské podhradie a Spišským salašom. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Kompletný program zverejníme už čoskoro.